بهترین وکیل اراضی ملی و منابع طبیعی | مشاوره حقوقی رایگان اراضی ملی و منابع طبیعی | وکیل اراضی ملی و منابع طبیعی در تهران

اراضی ملی و منابع طبیعی

زمانی که برخی از اراضی توسط دولت، ملی اعلام شود باید با تشریفات آگهی شود که اگر کسی معترض باشد طبق مهلت داده شده بتواند اعتراض کند. ‌طبق قانون اراضی ملی و منابع طبیعی که در ماده ۵۶ قانون جنگل ها و مراتع آمده است صاحبین اراضی می توانند اعتراض خود را ارائه دهند که طبق این ماده کمیسیونی تشکیل می شود و به اعتراض رسیدگی شده و در خصوص آن حکم قطعی صادر می شود .

قوانین تعیین و تکلیف اراضی ملی و منابع طبیعی

طبق قانون ملی شدن جنگل های کشور مصوب ۲۷/۱۰/۱۳۴۱ ماده ۱ این قانون: از تاريخ تصويب اين تصويب‌نامه قانونی عرصه و اعيانی کليه جنگل‌ها و مراتع و بيشه‌های طبيعی و اراضی جنگلی کشور جزء اموال عمومی محسوب و متعلق به دولت است ولو اينکه قبل از اين تاريخ افراد آن را متصرف شده و سند مالکيت گرفته باشند.

‌طبق قانون اراضی ملی و منابع طبیعی که در ماده ۵۶ قانون جنگل ها و مراتع آمده است صاحبین اراضی می توانند اعتراض خود را ارائه دهند که طبق این ماده کمیسیونی تشکیل می شود و به اعتراض رسیدگی شده و در خصوص آن حکم قطعی صادر می شود .

طبق قانون ملی شدن جنگل های کشور که در سال ۱۳۴۱ مصوب شده است، سابق ی احیا زمین ملاک تشخیص است و سند مالکیت بدون احیا فاقد اعتبار خواهد بود. این مصوبه بدین معناست که اگر زمین پیش از تاریخ تصویب قانون ملی شدن جنگل ها احیا شده باشد جزء اراضی ملی محسوب نمی شود.

مزایا داشتن بهترین وکیل اراضی ملی و منابع طبیعی

دعاوی اراضی ملی بسیار پیچیده و مبهم و دارای قوانین متعدد و شرایط خاص خود می باشد بنابراین توصیه می شود قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان سایت وکیل نمونه مشاوره حقوقی رایگان دریافت نمائید.

جهت اعتراض به آرای کمسیون اراضی ملی و منابع طبیعی، مشاوره حقوقی رایگان درباره این موضوع و همچنین طرح پرونده در دادگاه های حقوقی تهران می توانید با به کار گیری کارشناسان متخصص و با تجربه موسسه وکیل نمونه بهترین نتیجه را در زمان کوتاه حاصل نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از کارشناسان سایت نمونه مشاوره حقوقی رایگان بگیرید.

شما عزیزان میتوانید جهت تماس با ما روی نوشته کلیک نمایید.

مدت زمان انجام کار

کاملا بدیهی است که داشتن بهترین وکیل اراضی ملی و منابع طبیعی میتواند روند کار را سریعتر کند و می توان در زمان صرفه جویی کرد.

مدارک لازم جهت اراضی ملی و منابع طبیعی

  1. کارت شناسایی
  2. مبایعه نامه یا سند
3- پشتیبانی تا موفقیت!
۳- پشتیبانی تا موفقیت!
تا موفقیت پرونده , وکلای ما از شما پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.
2- عقد قرار داد وکالت
۲- عقد قرار داد وکالت
دادخواست، شکواییه و لایحه را با بهترین وکیل تنظیم و ارجاع دهید.
1- مشاوره حضوری
۱- مشاوره حضوری
با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید.

۳,۶۵۹

پرونده های موفق

۱,۷۰۵

تعداد موکلین طرف قرارداد

۳,۸۹۵

پرونده های ثبت شده

۳۴

وکلای خبره

سوالات متداول

اراضی ملی متعلق به کیست؟

اراضی که بیرون از محدوده شهری قرار گرفته باشد اراضی ملی محسوب شده و به اداره منابع طبیعی تعلق دارد و اراضی که داخل محدوده شهری قرار گرفته باشد به سازمان مسکن و شهرسازی وابسته می شود.

تشخیص ملی بودن اراضی بر عهده ی چه کسانیست؟

بر عهده ی کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی می باشد و در زمانی که اراضی طبق این ماده جزء اراضی ملی به شمار آید آن ملک یا زمین از اختیار فرد خارج می شود و جزء املاک دولتی قرار می گیرد.

برای اعتراض به رای کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی چه باید کرد؟

جهت اعتراض باید به کمیسیون ماده واحد مستقر در اداره منابع طبیعی رجوع کرد و اگر اختلاف در این مرحله حل نشود دادگستری به این اختلاف رسیدگی خواهد کرد.

در چه صورتی جهاد کشاورزی واگذاری اراضی را به واجدین شرایط مطلقا ممنوع کرده است؟

در صورتی که جزء جنگل ها و بیشه ها باشد، مراتع عمومی که بنا بر تشخیص هیئت هفت نفره برای تعلیف احشام ضروری باشد، نهالستان های عمومی، پارک جنگلی و جنگل های دست کاشته، حریم قانونی تاسیسات دولتی، راه های مسیر کوچ نشینان و حریم مرربوط به آن ها

بیش از ۱۵۰۰ نوع فرم ، دادخواست و قرارداد حقوقی را رایگان دریافت نمایید...

دنبال چه نوع فرمی هستید؟!...

فرم های قضایی

فرم های قضایی

اظهارنامه ها

اظهارنامه ها

لوایح قضایی

لوایح قضایی

شکواییه ها

شکواییه ها

دادخواست ها

دادخواست ها

مقالات و آموزش ها در این حوزه...