بارگذاری...

Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

بهترین وکیل اعاده حیثیت | مشاوره حقوقی رایگان اعاده حیثیت | وکیل اعاده حیثیت در تهران

اعاده حیثیت

اعاده حیثیت از دو کلمه اعاده و حیثیت تشکیل شده است. اعاده به معنی برگرداندن و حیثیت به معنی اعتبار و آبرو می باشد. شخص می تواند برای جبران اعتبار و آبروی از دست رفته خود به طور قانونی اعاده حیثیت کند. اعاده حیثیت در قوانین و مقررات به دو نوع تقسیم می شود :

معنای اول ترمیم حیثیت از دست رفته  که با روش هایی مانند اعلام عمومی در رسانه ها یا پرداخت خسارت جبران می شود.

معنای دوم شامل یک تاسیس حقوقی می باشد که هدف آن رافت قانونگذار نسبت به فردی که مجازات را گذرانده و رفتار شایسته از خود نشان داده است. این نوع بر اثر ارتکاب جرم به مجرم تحمیل می شود و با پاک شدن محکومیت کیفری از سجل کیفری جبران خسارت می شود. بطور کلی این اصطلاح به مفهوم اعاده یا بازگرداندن وضع افراد از باب تنزل حیثیت و موقعیت اجتماعی ناشی از طرح شکایت ناروا به حالت سابق است.

قوانین مربوط به اعاده حیثیت

بر اساس ماده ۶۹۸: «هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله‌ی نامه، شکواییه، مراسلات، عرایض، گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار کند یا به همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت راسا یا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحا یا تلویحا نسبت دهد اعم از اینکه به طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر واقع شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از ۲ ماه تا ۲ سال و یا شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم شود.»

اصل ۱۷۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران: «هرگاه در اثر تقصیر یا اشتباه قاضی در موضوع یا در حکم یا در تطبیق حکم بر مورد خاص، ضرر مادی یا معنوی متوجه کسی گردد، در صورت تقصیر، مقصر طبق موازین اسلامی ضامن است و در غیر این صورت خسارت به وسیله دولت جبران میشود و در هر حال از متهم اعاده حیثیت میگردد.»

ماده ۱۰ قانون مسئولیت مدنی: « کسی‏ که به حیثیت و اعتبارات شخصی یا خانوادگی او لطمه وارد شود، می‏ تواند از کسی ‏که لطمه وارد آورده است، جبران زیان مادی و معنوی خود را بخواهد. هرگاه اهمیت زیان و نوع تقصیر ایجاب نماید دادگاه می تواند در صورت اثبات تقصیر علاوه بر صدور حکم به خسارت مالی حکم به رفع زیان از طریق دیگر از قبیل الزام به عذرخواهی و درج حکم در جراید و امثال آن نماید.»

قانون مجازات اسلامی (مصوب ۱۳۷۵) هم در مواد ۶۹۷ و ۶۹۸ هرگونه انتساب ناروای عمل مجرمانه به دیگران و حتی انتشار هر مطلب دروغی درباره ی دیگران را جرم شناخته و همچنین تاکید کرده که باید از شخصی که آبروی او بر اثر نسبت دادن غیرواقعی چنین اعمالی آسیب دیده است، «اعاده حیثیت» شود.

ماده ۱ قانون مسئولیت مدنی: هرکس بدون مجوز قانونی عمدا یا در نتیجه بی‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر که به موجب قانون برای افراد ایجاد گردیده، لطمه‌ای وارد نماید که موجب ضرر مادی یا معنوی دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود است.

کسانی که قربانی طرح شکایت واهی شده‌اند و حیثیت آنها لکه‌دار شده است، معمولا به دنبال راهی هستند که به بهترین روش ممکن حیثیت خود را احیا کنند و افترازننده را به سزای عمل خود برسانند. چنین شخصی می‌تواند با طرح شکایت افترا علیه شخصی که این شکایت غیرقانونی را مطرح کرده است برای اعاده حیثیت خود تلاش کند.
یعنی فرد بعد از اثبات بی‌گناهی خود می‌تواند طبق ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی به عنوان مفتری شخص شاکی را تعقیب کند. معمولا در این خصوص شخص با طرح شکایت افترا به دادسرا، تقاضای تعقیب، تحقیق و محکومیت مفتری را می‌کند.

مزایای داشتن وکیل در پرونده اعاده حیثیت

ما در موسسه حقوقی وکیل نمونه عالی ترین خدمات را با بهترین وکیل های تهران انجام می دهیم.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه در زمینه حقوقی، دعاوی کیفری و امور ثبتی بهتر است از افرادی که در این حوزه تخصص و دانش کافی دارند، استفاده کنید. بنابراین با مراجعه به موسسه حقوقی وکیل نمونه و استفاده از مشاوره حقوقی رایگان امور مربوطه خود را بدون دغدغه انجام دهید.

در این موسسه، از بهترین وکیل اعاده حیثیت برای مشاوره حقوقی رایگان در تمامی حوزه های حقوقی و کیفری استفاده می شود.

مدت زمان انجام کار

بستگی به روند رسیدگی پرونده دارد و مدت زمان آن تقریبی می باشد. با داشتن بهترین وکیل اعاده حیثیت می توانید روند رسیدگی به پرونده را کاهش دهید.

مدارک لازم جهت پرونده اعاده حیثیت

  1. مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
  2. ارائه سند و یا مدرکی برای اثبات جرم
3- پشتیبانی تا موفقیت!
۳- پشتیبانی تا موفقیت!
تا موفقیت پرونده , وکلای ما از شما پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.
2- عقد قرار داد وکالت
۲- عقد قرار داد وکالت
دادخواست، شکواییه و لایحه را با بهترین وکیل تنظیم و ارجاع دهید.
1- مشاوره حضوری
۱- مشاوره حضوری
با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید.

۳,۶۵۹

پرونده های موفق

۱,۷۰۵

تعداد موکلین طرف قرارداد

۳,۸۹۵

پرونده های ثبت شده

۳۴

وکلای خبره

سوالات متداول

مهلت تنظیم اعاده حیثیت بعد از حکم تبرئه چند ماه است؟

مهلت خاصی در قانون برای آن در نظر گرفته نشده است ولی به جهت برخی مصالح در صورت تصمیم بر اقدام، سریع اقدام کنید.

همسرم به من برچسب روانی بودن میزند، آیا میتوانم اعاده حیثیت نمایم؟

خیر شما می توانید به اتهام تهمت از ایشان شکایت کنید.

شخصی که چک را به اجرا گذاشته، از بنده به جرم اعاده حیثیت شکایت نموده، آیا محکوم خواهم شد؟

خیر ، شما محکوم به پرداخت خسارت به وی نیستی و شکایت اعاده حیثیت علیه شما ، ردخواهد شد.

آیا اعاده حیثیت در رابطه عاطفی میان دو شخص قابل پیگیری است؟

بله، می توان با توجه به قوانین مسئوولیت مدنی این موضوع را پیگیری نمود.

آیا می توان برای استشهاد دروغین، درخواست اعاده حیثیت نمود؟

بله، با ارائه مدارک و مستندات می توان اقدام به شکایت نمود.

بیش از ۱۵۰۰ نوع فرم ، دادخواست و قرارداد حقوقی را رایگان دریافت نمایید...

دنبال چه نوع فرمی هستید؟!...

فرم های قضایی

فرم های قضایی

اظهارنامه ها

اظهارنامه ها

لوایح قضایی

لوایح قضایی

شکواییه ها

شکواییه ها

دادخواست ها

دادخواست ها

مقالات و آموزش ها در این حوزه...