بهترین وکیل طلاق از طرف زوجه | مشاوره حقوقی رایگان طلاق از طرف زوجه | وکیل طلاق از طرف زوجه در تهران

طلاق از طرف زوجه در کوتاهترین مدت

در مقررات قانونی جمهوری اسلامی ایران، طلاق در اختیار زوج قرار داده شده است. بنابرین زن برای گرفتن طلاق، آن هم بدون رضایت شوهر کار دشواری را در پیش دارد. سخت ترین پرونده ی خانوادگی در دستگاه قضائی، درخواست طلاق از طرف زوجه است. نکته ی قابل توجه این است که زن فقط در صورت داشتن دلیل موجه می تواند دادخواست طلاق بدهد مگر اینکه طلاق توافقی بوده و یا از قبل وکالت طلاق یا همان حق طلاق داشته باشد.

در مبحث طلاق از طرف زوجه به دلیل اینکه حساسیت و پیچیدگی های مربوط به خودش را دارد، بدون وکیل اقدام به درخواست نکنید. برای صرفه جویی در وقت و هزینه ی خود می توانید از مشاوره حقوقی رایگان ما استفاده کرده و بهترین وکیل را در زمینه ی دادخواست طلاق از طرف زوجه انتخاب کنید.

قوانین مربوط به طلاق از طرفه زوجه

در صورت توافقی نبودن طلاق و نداشتن وکالت طلاق، مجبورید دادخواست طلاق از طریق زوجه را تقدیم دادگاه خانواده کنید. پس می دانیم که در این موارد باید از دلایل موجه و محکمه پسندی استفاده کنیم. به عنوان مثال می توان به اثبات عسر و حرج زن نام برد. به این معنی که تحمل ادامه ی زندگی برای زوجه مشکل و غیر قابل تحمل می باشد.

برای این کار می توان به ماده ی ۱۱۳۰ قانون مدنی استناد کرد. همچنین می توانید یکی از شرط های مندرج در سند ازدواج را ثابت کنید. دوازده شرط در سند نکاحیه گنجانده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید. در بحث لزوم اجازه، در عقد نکاح اجازه ی پدر و یا جد پدری لازم است اما در طلاق این گونه نیست.

از نظر قانونی رضایت پدر در طلاق به درخواست زوج باکره مطرح نیست و جالب است بدانید مهریه ی زوج باکره در طلاق نصف می شود. در مبحث طلاق از طرف زن و گرفتن مهریه نکات بسیاری وجود دارد. اگر زوجه متقاضی طلاق بوده و بتواند عسر و حرج خود را  ثابت کند مهریه ای که بذل خواهد شد بستگی به نظر قاضی و خود زوجه دارد. به صورت کلی از نظر قانونی حق طلاق برای زوج است اما قانون گذار در شرایطی خاص این امکان را به زوجه نیز داده است. مواردی از قبیل وکالت زوجه در طلاق،طلاق توافقی، غیبت شوهر، پرداخت نکردن نفقه و سایر موارد است.

مزایای داشتن وکیل در طلاق از طرفه زوجه

وکلای حرفه ای با شناخت کامل قوانین در سریع ترین شکل ممکن و با بهترین نتیجه پرونده را به پایان می رسانند. نیازی به حضور زوجه در دادگاه نمی باشد.

در صورتی که زوجه یکی از شروط دوازده گانه در عقد را داشته باشد می تواند تمامی حقوق خود را مطالبه کند. با استفاده از بهترین وکیل طلاق از طرف زوجه اجرای صیغه ی طلاق بدون حضور زوجه می باشد. شما با استفاده از مشاوره ی حقوقی رایگان ما می توانید مهریه و نفقه ی خود را به طور کامل مطالبه نمایید.

با استفاده از بهترین وکیل طلاق از طرف زوجه در تهران از حق و حقوق خود دفاع کنید و هیچ یک از مراحل حضوری را طی نکنید.

مدارک لازم جهت طلاق از طرفه زوجه

  1. سند ازدواج ( رونوشت سند نکاحیه)
  2. شناسنامه
  3. کپی کارت ملی
  4. ثبت نام در سامانه ثنا الزامی می باشد.

مدت زمان انجام کار

طبق قانون طلاق و آیین دادرسی مدنی، طلاق موضوعی است که با اعتراض هر کدام از زوجین ۳ دادگاه را طی می کند. دادگاه بدوی، دادگاه تجدید نظر استان مربوطه و دیوان عالی کشور. اگر پرونده با اعتراض، هر سه دادگاه را پشت سر بگذارد حدود یکسال طول خواهد کشید اما وکلای ما تلاش می کنند با استفاده از تخصص و تجربه خود این مهلت را تا زمان ممکن کاهش دهند.

3- پشتیبانی تا موفقیت!
۳- پشتیبانی تا موفقیت!
تا موفقیت پرونده , وکلای ما از شما پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.
2- عقد قرار داد وکالت
۲- عقد قرار داد وکالت
دادخواست، شکواییه و لایحه را با بهترین وکیل تنظیم و ارجاع دهید.
1- مشاوره حضوری
۱- مشاوره حضوری
با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید.

۳,۶۵۹

پرونده های موفق

۱,۷۰۵

تعداد موکلین طرف قرارداد

۳,۸۹۵

پرونده های ثبت شده

۳۴

وکلای خبره

سوالات متداول

آیا در طلاق از طرف زن، زوجه می تواند نصف اموال را از آن خود کند؟

خیر تنها در صورتی که طلاق از طرف مرد باشد این اتفاق می افتد.

اگر در هنگام طلاق زن باکره باشد مهریه و نفقه به او تعلق می گیرد؟

نصف مهریه به او تعلق می گیرد اما نفقه از او سلب می شود.

بعد از طلاق حق حضانت فرزندان چگونه است؟

حضانت فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر می باشد. ۹ سال برای دختران و ۱۵ سال برای پسران است. بعد از سنین مذکور حضانت دیگر از نظر قانون موضوعیت ندارد.

آیا زن بعد از خیانت نیز مشمول دریافت مهریه می باشد؟

بله مهریه حق زن بوده و تحت هر شرایطی به او تعلق می گیرد.

آیا زن بعد از طلاق می تواند جهیزیه ی خود را پس بگیرد؟

بنا بر سندی که طی رسوم خانوادگی نوشته می شود امکان باز پس گیری آن وجود دارد.

بیش از ۱۵۰۰ نوع فرم ، دادخواست و قرارداد حقوقی را رایگان دریافت نمایید...

دنبال چه نوع فرمی هستید؟!...

فرم های قضایی

فرم های قضایی

اظهارنامه ها

اظهارنامه ها

لوایح قضایی

لوایح قضایی

شکواییه ها

شکواییه ها

دادخواست ها

دادخواست ها

مقالات و آموزش ها در این حوزه...