بهترین وکیل طلاق توافقی | مشاوره حقوقی رایگان طلاق توافقی | وکیل طلاق توافقی در تهران

طلاق توافقی | طلاق توافقی در کمترین زمان

طلاق توافقی یک نوع از طلاق است که بر اساس توافق طرفین صورت می گیرد. زوجین در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه زوجه، اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند باید به توافق برسند و بر اساس آیین نامه جدید اجرایی می بایست در جلسات مشاوره در مراکز مخصوص نیز شرکت کنند سپس زوجین باید دادخواست طلاق توافقی را به دفاتر خدمات قضایی بدهند. سپس پیامکی مبنی بر تاریخ و ساعت رسیدگی به دادخواست برای زوجین ارسال می شود. با حضور زوجین در زمان مقرر قاضی آن ها را به مشاوره و داروی ارجاع میدهد.

سپس با صدور گوهی عدم سازش زوجین به دفاتر ثبت طلاق مراجعه و آن را ثبت می کنند.

زوجین باید در همان جلسه دادگاه با ساقط کردن حق تجدید نظرخواهی و فرجام‌خواهی خود، رأی دادگاه را قطعیت بدهند. براین اساس دادنامه ای صادر سپس به زوجین ابلاغ می گردد . این دادنامه از زمان ابلاغ اعتبار سه ماه دارد و اگر در این مدت زوجین اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند اعتبار دادنامه از بین خواهد رفت. برای ثبت اجرای صیغه طلاق داشتن شناسنامه و سند نکاح ضروری می باشد و زوجین باید به دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است جهت گرفتن طلاق توافقی در مدت زمان کوتاه زوجین می توانند با مراجعه به لینک زیر اقدام به ثبت درخواست خود نمایند و وکلای ما بر حسب تجربه ای که دارند در کوتاهترین زمان همه ی اقدامات لازم را انجام می دهند.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

اولویت حضانت و نگهداری فرزند تا سن ۷ سالگی (پسر یا دختر فرقی ندارد) بر عهده مادر و پس از آن بر عهده پدر البته دختر تا پایان ۹ سالگی و پسر تا پایان ۱۵ سالگی می باشد . اگر پس از جدایی فرزند به مادر نیاز بیشتری داشته باشد اولویت نگهداری با او خواهد بود و پدر باید در این مدت هزینه ی زندگی کودک را تامین نماید.

طلاق توافقی در دوران عقد

در دوران عقد در صورت عدم تمکبن زوجه می تواند با بخشش هر میزان از مهریه خود با توافق زوج اقدام به طلاق توافقی نماید . زوجه با مراجعه به پزشکی قانوانی جهت اخذ سلامت بکارت می تواند اقدام به حذف نام زوج از شناسنامه نماید.

قوانین مربوط به طلاق توافقی

قوانین و شرایط جدید : از ابتدای  آذر سال ۹۷ طبق بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۱۳۱۰۴/۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ خطاب به مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان تهران، مجاز به ثبت دادخواست طلاق توافقی بدون ارائه گواهی مراکز غربالگری و یا مشاوره خانواده که اصطلاحاً به آن «گواهی عدم انصراف از طلاق» گفته می شود، نیستند. با توجه به ابلاغ قانون جدید جلسات مشاوره که به تعداد ۵ جلسه می باشد اجباری است .

مزایای داشتن بهترین وکیل در طلاق توافقی

با داشتن بهترین وکیل طلاق توافقی شما می توانید در کاهش وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید همچنین از شکست و اخذ نتیجه نامطلوب جلوگیری نمایید . زیرا وکیل دادگستری با داشتن تجربه و علم کافی می تواند شما را در گرفتن نتیجه مطلوب یاری نماید .

مدارک لازم جهت طلاق توافقی

  1. عقدنامه یا رونوشت سند ازدواج
  2. کپی کارت ملی و اصل
  3. کپی شناسنامه و اصل
  4. ثبت نام زوجین در سامانه ثنا الزامی می باشد.

مدت زمان انجام کار

وکلای سایت وکیل نمونه تمامی اقدامات لازم را در کمترین زمان ممکن انجام می دهند و شما با داشتن بهترین وکیل در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید. همچنین می توانید برای مشاوره حقوقی رایگان با ما در تماس باشید. وکلای ما شما را به نحو احسن راهنمایی خواهند نمود.

3- پشتیبانی تا موفقیت!
۳- پشتیبانی تا موفقیت!
تا موفقیت پرونده , وکلای ما از شما پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.
2- عقد قرار داد وکالت
۲- عقد قرار داد وکالت
دادخواست، شکواییه و لایحه را با بهترین وکیل تنظیم و ارجاع دهید.
1- مشاوره حضوری
۱- مشاوره حضوری
با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید.

۳,۶۵۹

پرونده های موفق

۱,۷۰۵

تعداد موکلین طرف قرارداد

۳,۸۹۵

پرونده های ثبت شده

۳۴

وکلای خبره

سوالات متداول

آیا می توان جلسات مشاوره را شرکت نکرد ؟

اگر زوجین تمایلی به حضور در جلسات مشاوره و جلسه دادگاه و حتی دفتر طلاق را نداشته باشند وکلای موسسه ما تمامی این مراحل و اقدامات را در اسرع وقت و بدون حضور زوجین به انجام می رسانند.

هزینه ی طلاق توافقی بر عهده کیست؟

هزینه دادرسی بر عهده کسی است که دادخواست را ارائه داده باشد و اگر از سوی هر دو مطرح شود هزینه آن نصف نصف می باشد.

مدت زمان انجام طلاق توافقی با وکیل وبدون وکیل چقدر است؟

مدت زمان بدون داشتن وکیل ۳ ماه است و با داشتن وکلای موسسه ی وکیل نمونه کمتر از ۲۰ روز می باشد.

من و همسرم گواهی عدم سازش رو گرفتیم .ولی مدت اعتبار گواهی گذشته است.ولی مجددا میخوایم اقدام به جدایی کنیم .برای جدایی مراحل رو دوباره باید از اول طی کنیم؟

بله ، ولی دیگر نیاز به مشاوره نیست.

بیش از ۱۵۰۰ نوع فرم ، دادخواست و قرارداد حقوقی را رایگان دریافت نمایید...

دنبال چه نوع فرمی هستید؟!...

فرم های قضایی

فرم های قضایی

اظهارنامه ها

اظهارنامه ها

لوایح قضایی

لوایح قضایی

شکواییه ها

شکواییه ها

دادخواست ها

دادخواست ها

مقالات و آموزش ها در این حوزه...