بارگذاری...

Pixi.

قالب حرفه ای پیکسی اولین بار در ایران توسط گروه اتوماتیک در سایت راستچین از سایت مرجع خریداری شده و بصورت حرفه ای فارسی سازی شده است.

آدرس:تهران خیابان الوند شمالی نرسیده به بلوار حکیم
تلفن:02188950000
ایمیل: rtl.automatic@gmail.com

مجازات سرقت مسلحانه از منازل، بانک ها و طلا فروشی ها

سرقت مسلحانهسرقت مسلحانه از منزل

قصد داریم در این مقاله به شکل جزئی تر و دقیق تر وارد مسئله ی سرقت مسلحانه از منزل و طلافروشی ها شویم، می خواهیم ببینیم که هر کدام از این سرقت هایی که ذکر کردیم چه مجازاتی در پی دارند آیا مجازاتی که برای این جرائم در نظر گرفته شده است قابل بخشش است یا غیر قابل بخشش؛ با سرقت مسلحانه از منزل شروع می کنیم.

یکی از انواع سرقت، سرقت مسلحانه از منزل است.

مطابق با لایحه قانونی تشدید مجازات سارقین مسلح، مجازات سنگینی برای سرقت مسلحانه از منزل در نظر گرفته شده است.

“هرگاه یک یا چند نفر برای سرقت وارد منزل کسی شوند، هرچند یکی از آن ها حامل سلاح باشند و یا موقع سرقت در مقام هتک ناموس برایند و هیچ یک از سارقین هم مسلح نباشند، به مجازات حبس ابد یا اعدام محکوم می شوند.”

سرقت مسلحانه از بانک، صرافی و طلا فروشی

این دسته از سرقت های مسلحانه نیز همانند سرقت مسلحانه از منزل، با مجازات سنگینی همراه است.

ممکن است دو یا چند نفر در مکانی که مقادیری از پول نقد و اوراق بهادار در خود جای داده باشد، با نیت سرقت، اقدام به انجام سرقت کند. هر یک از سارقین که اقدام به سرقت کرده اند، در صورت ربودن مالی به حبس ابد محکوم می شوند. اگر در سرقت قتلی رخ بدهد، مرتکبین این جرم به اعدام محکوم می شوند. درصورتی که هیچ کدام از این موارد یعنی سرقت و یا قتل انجام نشود، برای سارقینی که نیت سرقت داشته اند مجازات متفاوتی در نظر گرفته می شود.

مجازات مرتکبین آن عبارت است از حبس موقت با اعمال شاقه از ده تا پانزده سال.

نکته:

در خصوص افرادی که در مقابل سارقان مسلح از خود دفاع می کنند، نکته ی هائز اهمیتی وجود دارد.

واکنش افراد یک منزل در صورت سرقت مسلحانه از آن منزل یک چیز بدیهی و طبیعی است.

ممکن است ساکن یک منزل برای دفاع از خود و ناموس خود در برابر افراد مسلح، باعث آسیب و یا قتل سارق شود. در این صورت فردی که مرتکب قتل سارق یا سارقان می شود، معاف از هرگونه مجازاتی می باشد. همچنین مامورانی که در هنگام دستگیری و درگیری با سارق موجب قتل یا جرح سارق می شود، مشمول اعمال هیچ مجازاتی نمی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پنج =